A tanfolyamra való beiskolázás feltételei

Először is, amit fontos megemlíteni, felvételi vizsga nincs.
Amivel viszont rendelkezni kell, azok a következők:

1A 3. számú melléklet 2.5. pontja 220  A "Műszaki ismeretek" szakos szakoktatói képesítésnek megfelelő végzettségek.
A "Műszaki ismeretek" szakos szakoktatói képesítésnek elfogadhatók az azzal egyenértékű vagy magasabb szintű, az alábbiakban felsorolt végzettségek:

• Bármely egyetem közlekedés- vagy gépészmérnöki karán szerzett

• közlekedés- vagy gépészmérnöki oklevél és e mellett tanári vagy bármely szakos szakoktatói oklevél;
    • közlekedésmérnök-tanári vagy gépészmérnök-tanári oklevél.
  • Bármely főiskolán szerzett

• gépjárműüzemi szakos vagy gépész üzemmérnöki oklevél és emellett tanári vagy bármely szakos szakoktatói oklevél;
    • autóközlekedési műszaki tanár szakos oklevél;
    • műszaki oktató szakos oklevél.

A felsorolt képesítések szakoktatói névjegyzékbe vételre - szakmai előírások tekintetében - jogosítanak.

A nem említett szakképesítések elfogadásáról a közlekedési hatóság egyedi elbírálás alapján határoz, aminek a kérelmét a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Közlekedési Hatósági Ügyekért Felelős Helyettes Államtitkárság Képzési és Vizsgáztatási Hatósági Főosztályhoz kell benyújtani.

Elérhetőségük:

H-1082 Budapest, Vajdahunyad utca 45.
Levélcím: 1389 Budapest 62. Pf. 102.
T.:+36 1 510 0101
|  Ügyfélfogadási idő: H: 12.00?15.00; SZ: 09.00?15.00; P: 09:00 - 11:00

2A szakmai gyakorlatról az igazolást annak a képzőszervnek az iskolavezetője, vagy képviseletére jogosult személy adja ki, ahol a jelölt az oktatói tevékenységét végezte vagy végzi. Amennyiben az iskola időközben megszűnt, akkor a jogutódjával kell igazoltatni, ha ez nincs,  magánokiratba foglalva, két tanúval aláíratva kell igazolni.
- Vigyázat! A szakhatóság a nyilvántartásai alapján ellenőrizni tudja a kiállított iratok tartalmának valódiságát. Fontos, magánokirat esetén a tanuknak olyan kollégáknak kell lenni, akikkel a jelzett időszakban a képzőszervnél együtt oktattak. Ezt a tényt az okiratban rögzíteni kell. -

Letölthető mintaigazolás: